Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Richard Zven Kruspe Bernstein
Narozen: 24.06.1967 v Wittemburgu
Výška: cca 180 cm
Oči: zelené
Znamení: rak
Předchozí skupina: Orgasm Death Gimmicks, Das Auge Gottes, Das Elegante Chaos, Die Firma, First Arsch
Předchozí práce: prodavač
Pozice ve skupině: kytara,vokály

Richard je nejmladší ze čtyř dětí. Má dvě starší sestry a jednoho staršího bratra. Jeho rodiče se rozvedli, když byl Richard ještě malý. Matka se znovu provdala a rodina se přestěhovala do vesnice Weisen, kde Richard strávil své dětství. Se svým nevlastním otcem si příliš nerozuměl. Údajně byl plaché dítě a aby si trochu zvýšil sebevědomí, začal sportovat. Docela úspěšný byl v boxu.

Vyučil se kuchařem a pracoval také jako prodavač v obchodě s nápoji. V šestnácti letech navštívil s kamarády Československo a koupil si zde kytaru. V Německu byly hudební nástroje mnohem dražší než u nás a Richard plánoval, že na jejím prodeji vydělá nějaké peníze. Jednou u táborového ohně na ni začal kvůli jedné dívce hrát a z plánovaného prodeje nakonec sešlo. V příštích dvou letech pilně cvičil. V rodném Schwerinu začal hrát v punkové kapele "Das Elegante Chaos".

Když mu bylo devatenáct let, přestěhoval se ze Schwerinu do Berlína. Dva roky bydlel v apartmánu, kde měl kytaru a bubny. Podle Richarda to byl smutný čas. Před pádem Berlínské zdi se chtěl podívat na druhou stranu. V roce 1989 se náhodou dostal doprostřed demonstrace proti politickému režimu v NDR. Někdo ho udeřil do hlavy, byl zatčen a strávil šest dní ve vězení. Poté se rozhodl opustit východní Německo a utekl přes Československo do západního Německa. Do východního Berlína se vrátil v roce 1990, kde hrál nejdříve ve skupině "Das Auge Gottes" a kolem roku 1991 začíná hrát v kapele "Orgasm Death Gimmicks".

Richard Zven Kruspe Bernstein

Na počátku devadesátých let chodil s bývalou manželkou Tilla Lindemanna. V roce 1992 (1993?) se mu narodila první dcera Khira Li Lindemann. V roce 1999 se oženil s modelkou s herečkou Caron Bernstein. Po svatbě přijal její jméno. Někdy mezi roky 2003 a 2004 se však rozvádí. Rád poslouchá Kiss, Black Sabbath, AC/DC, Ret Hot Chili Peppers, Suicidal Tendencis nebo Panteru. V současné době žije v New Yorku a také se věnuje sólovému projektu "Emigrate". Na svém sólovém počinu Richard nejen hraje na kytaru, ale taky zpívá, ovšem anglicky. Při koncertech nosí kontaktní čočky. Z jeho hlavy pochází text k písni Engel.

"Naše texty nejsou skandální,
jsou to jen milostné písně
od extrémních andělů"

 

  RAMMSTEINMAN.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář