Jdi na obsah Jdi na menu
 


Christian (Flake) Lorenz
Narozen: 16.11.1966 v Berlíně (udává se také 6.11.)
Výška: cca 193 cm
Oči: modré
Znamení: štír
Předchozí skupiny: Magdalene Keibel Combo, Frigitte Hodenhorst Mundschen, Feeling B
Předchozí práce: výrobce nářadí
Pozice ve skupině: klávesy

 

Lorenz se učí hrát na klávesy už od svých 15ti let, kdy dostal na narozeniny své první piano. Flake hraje bezesporu na klávesy velmi dobře, on sám si to ale nemyslí. Hru na piáno si prý vybral jednoduše proto, že jeho kamarád z dětství hrál taky na piáno.
V 16 se vyučil strojařem (zřejmě to bral jako přechodné zaměstnání). Od roku 1983, od svých sedmnácti, hrál ve skupině Feeling B, spolu s Paulem Landersem a Aljoschou Rompe.V téhle skupině hrál Flake asi deset let.
Feeling B začínala na undergroundové punkové scéně. Časem popularita Feeling B vzrostla a ke konci NDR to byla jedna z velmi uznávaných východních německých kapel, navzdory jejich undergroundovému charakteru.
Flake žil jednu dobu v bytě společně s Paulem Landersem. Když tihle dva zrovna nehráli někde se skupinou, tak prodávali na černém trhu bundy vyrobené z nastříhaných prostěradel. Dvě bundy znamenaly tolik peněz, kolik si vydělal průměrný dělník. ‘Byly to opravdu snadně vydělané peníze, žádná práce a bez problémů,’říká Paul, ‘Problém to byl, až když vás chytli..’
Skupina Feeling B se rozpadla někdy uprostřed roku 1990. O skupině vyšla i samostatná knížka Mix mir einen Drink.

Christian Flake Lorenz

 

 

 RAMMSTEINMAN.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář